
MULTICOMP AN-301(FC67209) Thermal Circuit Breaker, 250 VAC, 3 A, 1 Pole, PCB Through Hole
Product details
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Current Rating | 3A |
| Product Range | - |
| Circuit Breaker Mounting | PCB Through Hole |
| Voltage Rating V DC | - |
| No. of Poles | 1 Pole |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | AN-301(FC67209) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $6.82
-70%$6.82
$2.05MULTICOMP AN-301(FC67209) Thermal Circuit Breaker, 250 VAC, 3 A, 1 Pole, PCB Through Hole
Product details
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Current Rating | 3A |
| Product Range | - |
| Circuit Breaker Mounting | PCB Through Hole |
| Voltage Rating V DC | - |
| No. of Poles | 1 Pole |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | AN-301(FC67209) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Voltage Rating V AC | 250VAC |
| Current Rating | 3A |
| Product Range | - |
| Circuit Breaker Mounting | PCB Through Hole |
| Voltage Rating V DC | - |
| No. of Poles | 1 Pole |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | AN-301(FC67209) |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












