
Mueller Electric BU-P2249-C-24 RF / Coaxial Cable Assembly w/ Strain Relief BNC Plug to RG58C/U 50 ohm 24 "
Mueller Electric BU-P2249-C-24 RF / Coaxial Cable Assembly w/ Strain Relief BNC Plug to RG58C/U 50 ohm 24 "
Product details
| Connector to Connector | BNC Plug to BNC Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58C/U |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 24" |
| Cable Length - Metric | 609.6mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-P2249-C-24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mueller Electric BU-P2249-C-24 RF / Coaxial Cable Assembly w/ Strain Relief BNC Plug to RG58C/U 50 ohm 24 "
Product details
| Connector to Connector | BNC Plug to BNC Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58C/U |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 24" |
| Cable Length - Metric | 609.6mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-P2249-C-24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector to Connector | BNC Plug to BNC Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58C/U |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 24" |
| Cable Length - Metric | 609.6mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-P2249-C-24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










