
METCAL WSU 2224 WRAP/STRIP/UNWRAP TOOL
Product details
| Wrap Tool Type | Pencil |
| Wire Wrap Style | Standard |
| Outside Diameter Min | - |
| Outside Diameter Max | 5.4mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 22AWG |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | WSU 2224 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
METCAL WSU 2224 WRAP/STRIP/UNWRAP TOOL
Product details
| Wrap Tool Type | Pencil |
| Wire Wrap Style | Standard |
| Outside Diameter Min | - |
| Outside Diameter Max | 5.4mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 22AWG |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | WSU 2224 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Wrap Tool Type | Pencil |
| Wire Wrap Style | Standard |
| Outside Diameter Min | - |
| Outside Diameter Max | 5.4mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 22AWG |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | WSU 2224 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











