
METCAL HW-UW26SM WRAPPING AND UNWRAPPING TOOL, HAND
Product details
| Wrap Tool Type | Pencil |
| Wire Wrap Style | Modified |
| Outside Diameter Min | - |
| Outside Diameter Max | 2.36mm |
| Wire Size AWG Min | - |
| Wire Size AWG Max | 26AWG |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | HW-UW26SM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $366.53
-70%$366.53
$109.96METCAL HW-UW26SM WRAPPING AND UNWRAPPING TOOL, HAND
Product details
| Wrap Tool Type | Pencil |
| Wire Wrap Style | Modified |
| Outside Diameter Min | - |
| Outside Diameter Max | 2.36mm |
| Wire Size AWG Min | - |
| Wire Size AWG Max | 26AWG |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | HW-UW26SM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Wrap Tool Type | Pencil |
| Wire Wrap Style | Modified |
| Outside Diameter Min | - |
| Outside Diameter Max | 2.36mm |
| Wire Size AWG Min | - |
| Wire Size AWG Max | 26AWG |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | HW-UW26SM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











