MEC Marcom MECF-010P-210X310 EMI Conductive Foam Material 210X310MM New
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | MECF Series |
| Gasket Material | Polyurethane Foam |
| Length | 210mm |
| Width | 310mm |
| Depth | 1mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | MEC MARCOM |
| Part Number | MECF-010P-210X310 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Length | 210mm |
| Width | 310mm |
| Depth | 1mm |
| Attenuation | - |
Other details
| Brand | MEC MARCOM |
| Quantity | Each |
Description
| Length | 210mm |
| Width | 310mm |
| Depth | 1mm |