Mean Well WDR-480-24 AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU) 1 Output 480 W 24 V 20 A
HomeStore
This is a AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), 1 Output, 480 W, 24 V, 20 A product from MEAN WELL with the model number WDR-480-24
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 480W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 20A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 180V
Input Voltage AC Max 550V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range WDR-480 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number WDR-480-24
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 480W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 20A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 180V
Input Voltage AC Max 550V
Product Range WDR-480 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number WDR-480-24
Description
Output Power Max 480W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 20A
Input Voltage AC Min 180V
Input Voltage AC Max 550V
Part Number WDR-480-24
Mean Well WDR-480-24 AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU) 1 Output 480 W 24 V 20 A | Tanotis