Mean Well SDR-120-12 AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU) 1 Output 120 W 12 V 10 A
HomeStore
This is a AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), 1 Output, 120 W, 12 V, 10 A product from MEAN WELL with the model number SDR-120-12
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 120W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 10A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 88V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range SDR-120 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number SDR-120-12
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 120W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 10A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 88V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range SDR-120 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number SDR-120-12
Description
Output Power Max 120W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 10A
Input Voltage AC Min 88V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number SDR-120-12
Mean Well SDR-120-12 AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU) 1 Output 120 W 12 V 10 A | Tanotis