Mean Well OWA-90E-54 AC/DC Power Supply 1 Output 90.18 W 54 V 1.67 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, 1 Output, 90.18 W, 54 V, 1.67 A product from MEAN WELL with the model number OWA-90E-54
Product details
Power Supply Applications -
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 90.18W
Output Voltage - Output 1 54V
Output Current - Output 1 1.67A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way XLR
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Product Range OWA-90E Series
Plug Type EU
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number OWA-90E-54
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Mean Well OWA-90E-54 AC/DC Power Supply 1 Output 90.18 W 54 V 1.67 A - Image 2
Product details
Power Supply Applications -
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 90.18W
Output Voltage - Output 1 54V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way XLR
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Product Range OWA-90E Series
Plug Type EU
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number OWA-90E-54
Description
Output Power Max 90.18W
Output Voltage - Output 1 54V
Output Connector 4 Way XLR
Part Number OWA-90E-54
Mean Well OWA-90E-54 AC/DC Power Supply 1 Output 90.18 W 54 V 1.67 A | Tanotis