Mean Well HEP-320-36A AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 320.4 W 36 V 8.9 A
HomeStore
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), 1 Outputs, 320.4 W, 36 V, 8.9 A product from MEAN WELL with the model number HEP-320-36A
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 320.4W
Output Voltage - Output 1 36V
Output Current - Output 1 8.9A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 305V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range HEP-320 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HEP-320-36A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 320.4W
Output Voltage - Output 1 36V
Output Current - Output 1 8.9A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 305V
Product Range HEP-320 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HEP-320-36A
Description
Output Power Max 320.4W
Output Voltage - Output 1 36V
Output Current - Output 1 8.9A
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 305V
Part Number HEP-320-36A
Mean Well HEP-320-36A AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 320.4 W 36 V 8.9 A | Tanotis