MEAN WELL GSV60E48-P1J AC/DC Power Supply, LED Lighting, 1 Output, 60 W, 48 V, 1.25 A
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Power Supply Applications
LED Lighting
Output Power Max
60W
Open menu
Output Current - Output 1
1.25A
Open menu
Output Current - Output 2
Output Voltage - Output 3
Power Supply Output Type
Fixed
Product Range
GSV60 Series
SVHC
No SVHC (27-Jun-2024)
Find similar products
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage - Output 1
48V
Output Voltage - Output 2
Output Connector
Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Output Current - Output 3
Input Voltage VAC
180V AC to 264V AC
Plug Type
EU
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSV60E48-P1J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Power Supply Applications
LED Lighting
Output Power Max
60W
Output Current - Output 1
1.25A
Output Current - Output 2
Output Voltage - Output 3
Power Supply Output Type
Fixed
Product Range
GSV60 Series
SVHC
No SVHC (27-Jun-2024)
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage - Output 1
48V
Output Voltage - Output 2
Output Connector
Output Current - Output 3
Input Voltage VAC
180V AC to 264V AC
Plug Type
EU
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSV60E48-P1J
60W
1.25A
48V
180V AC to 264V AC
Part Number GSV60E48-P1J
MEAN WELL GSV60E48-P1J AC/DC Power Supply, LED Lighting, 1 Output, 60 W, 48 V, 1.25 A | Tanotis