Mean Well GSM40A18-P1J AC/DC Power Supply Medical 1 Output 40 W 18 V 2.22 A
Product details
| Power Supply Approvals | Medical |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 40W |
| Output Voltage - Output 1 | 18V |
| Output Current - Output 1 | 2.22A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage VAC | 80V AC to 264V AC |
| Product Range | GSM40A Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GSM40A18-P1J |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 40W |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GSM40A18-P1J |
| Quantity | Each |
Description
| Output Power Max | 40W |