Mean Well GSM36E12-P1J AC/DC Power Supply Medical 1 Output 32.4 W 12 V 3 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, MEDICAL, 1 Output, 32.4 W, 12 V, 3 A product from MEAN WELL with the model number GSM36E12-P1J
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 32.4W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 3A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GSM36E Series
Plug Type EU
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM36E12-P1J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 32.4W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 3A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GSM36E Series
Plug Type EU
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM36E12-P1J
Description
Output Power Max 32.4W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 3A
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number GSM36E12-P1J
Mean Well GSM36E12-P1J AC/DC Power Supply Medical 1 Output 32.4 W 12 V 3 A | Tanotis