Mean Well GSM160B24-R7B AC/DC Power Supply Medical 1 Output 160 W 24 V 6.67 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, MEDICAL, 1 Output, 160 W, 24 V, 6.67 A product from MEAN WELL with the model number GSM160B24-R7B
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 160W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 6.67A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GSM160B Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM160B24-R7B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 160W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GSM160B Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM160B24-R7B
Description
Output Power Max 160W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Connector 4 Way DIN
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number GSM160B24-R7B
Mean Well GSM160B24-R7B AC/DC Power Supply Medical 1 Output 160 W 24 V 6.67 A | Tanotis