Mean Well EPS-120-24 AC/DC Open Frame Power Supply (PSU) 1 Output 84 W 24 V 3.5 A
HomeStore
This is a AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), 1 Output, 84 W, 24 V, 3.5 A product from MEAN WELL with the model number EPS-120-24
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 84W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 3.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range EPS-120 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number EPS-120-24
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 84W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 3.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range EPS-120 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number EPS-120-24
Description
Output Power Max 84W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 3.5A
Input Voltage AC Min 80V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number EPS-120-24
Mean Well EPS-120-24 AC/DC Open Frame Power Supply (PSU) 1 Output 84 W 24 V 3.5 A | Tanotis