
MARATHON SPECIAL PRODUCTS 1414300 TERMINAL BLOCK, BARRIER, 4 POSITION, 14-2AWG
Product details
| Rated Current | 115A |
| Rated Voltage | 600V |
| Load Side Connections Per Pole | 1 |
| Product Range | - |
| Line Side Wire Size Max | 2AWG |
| Load Side Connection Method | Screw |
| Load Side Wire Size Max | 2AWG |
| Line Side Connection Method | Screw |
| No. of Poles | 4 Pole |
| Line Side Connections Per Pole | 1 |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 1414300 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MARATHON SPECIAL PRODUCTS 1414300 TERMINAL BLOCK, BARRIER, 4 POSITION, 14-2AWG
Product details
| Rated Current | 115A |
| Rated Voltage | 600V |
| Load Side Connections Per Pole | 1 |
| Product Range | - |
| Line Side Wire Size Max | 2AWG |
| Load Side Connection Method | Screw |
| Load Side Wire Size Max | 2AWG |
| Line Side Connection Method | Screw |
| No. of Poles | 4 Pole |
| Line Side Connections Per Pole | 1 |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 1414300 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Rated Current | 115A |
| Rated Voltage | 600V |
| Load Side Connections Per Pole | 1 |
| Product Range | - |
| Line Side Wire Size Max | 2AWG |
| Load Side Connection Method | Screw |
| Load Side Wire Size Max | 2AWG |
| Line Side Connection Method | Screw |
| No. of Poles | 4 Pole |
| Line Side Connections Per Pole | 1 |
Other details
| Brand | MARATHON SPECIAL PRODUCTS |
| Part Number | 1414300 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
