
LPRS ANT-SS900 ANTENNA, STUB STRAIGHT, 868-915MHZ
- Stubby antennae in straight configuration
- Height: 56mm
- Weight: 6g
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| VSWR | 1.5 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 915MHz |
| Antenna Type | Stubby |
| Frequency Min | 868MHz |
| Input Power | 50W |
| Gain | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANT-SS900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $12.57
-70%$12.57
$3.77LPRS ANT-SS900 ANTENNA, STUB STRAIGHT, 868-915MHZ
- Stubby antennae in straight configuration
- Height: 56mm
- Weight: 6g
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| VSWR | 1.5 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 915MHz |
| Antenna Type | Stubby |
| Frequency Min | 868MHz |
| Input Power | 50W |
| Gain | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANT-SS900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Stubby antennae in straight configuration
- Height: 56mm
- Weight: 6g
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| VSWR | 1.5 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 915MHz |
| Antenna Type | Stubby |
| Frequency Min | 868MHz |
| Input Power | 50W |
| Gain | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANT-SS900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







