SIRETTA TANGO20A/3M/SMAM/S/S/26 ANTENNA, ADHESIVE/SCREW, SMA, 3M
HomeStore
  • Frequencies: 1592MHz
  • GPS/GLONASS
  • Polarization: RHCP
  • Lead: 3m, RG174
  • Connection: SMA plug
  • Dimensions: Ø46.6x14.5mm
Product details
Input Impedance 50ohm
Antenna Applications GPS
Antenna Polarisation Right Hand Circular
Antenna Mounting SMA Connector
VSWR -
Product Range Tango 20A Series
Frequency Max 1.595GHz
Antenna Type GPS / Glonass
Frequency Min 1.589GHz
Input Power -
Gain 5dB
Other details
Brand SIRETTA
Part Number TANGO20A/3M/SMAM/S/S/26
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Frequencies: 1592MHz
  • GPS/GLONASS
  • Polarization: RHCP
  • Lead: 3m, RG174
  • Connection: SMA plug
  • Dimensions: Ø46.6x14.5mm
Product details
Input Impedance 50ohm
Antenna Applications GPS
Antenna Mounting SMA Connector
VSWR -
Product Range Tango 20A Series
Frequency Max 1.595GHz
Antenna Type GPS / Glonass
Frequency Min 1.589GHz
Input Power -
Gain 5dB
Other details
Brand SIRETTA
Description
  • Frequencies: 1592MHz
  • Dimensions: Ø46.6x14.5mm
Input Impedance 50ohm
Product Range Tango 20A Series
Frequency Max 1.595GHz
Frequency Min 1.589GHz