LITTELFUSE V510LA80BP TVS Varistor, MOV, 510 V, 675 V, LA Series, 1.28 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Product details
| Voltage Rating VAC | 510V |
| Voltage Rating V DC | 675V |
| Product Range | LA Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 1.28kV |
| Varistor Case Style | Disc 20mm |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 6.5kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | 190J |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V510LA80BP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Voltage Rating VAC | 510V |
| Voltage Rating V DC | 675V |
| Product Range | LA Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V510LA80BP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
| Voltage Rating VAC | 510V |
| Voltage Rating V DC | 675V |