LITTELFUSE D63011-000 PPTC Resettable Fuse, Through Hole, PolySwitch LVR Series, 120 mA, 300 mA, 240 VAC, -40 °C
Product details
| Holding Current | 120mA |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | PolySwitch LVR Series |
| Tripping Current | 300mA |
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 240VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | D63011-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Holding Current | 120mA |
| Tripping Current | 300mA |
| Voltage Rating | 240VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | D63011-000 |
| Quantity | Each |
Description
| Holding Current | 120mA |
| Tripping Current | 300mA |
| Voltage Rating | 240VAC |