
Littelfuse CCMR005.TXP Fuse 600V T/D Class CC 5A Rohs 62W4263
Product details
| Product Range | POWR-GARD POWR-PRO CCMR Series |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating VAC | 600V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Metric | 10.3mm x 38.1mm |
| Fuse Size Imperial | 0.41" x 1.5" |
| Blow Characteristic | Time Delay |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | CCMR005.TXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Littelfuse CCMR005.TXP Fuse 600V T/D Class CC 5A Rohs 62W4263
Product details
| Product Range | POWR-GARD POWR-PRO CCMR Series |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating VAC | 600V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Metric | 10.3mm x 38.1mm |
| Fuse Size Imperial | 0.41" x 1.5" |
| Blow Characteristic | Time Delay |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | CCMR005.TXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | POWR-GARD POWR-PRO CCMR Series |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating VAC | 600V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Metric | 10.3mm x 38.1mm |
| Fuse Size Imperial | 0.41" x 1.5" |
| Blow Characteristic | Time Delay |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | CCMR005.TXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










