
LITTELFUSE 913-008-001 Fuseholder, Panel Mount, 20A, ATO�, Black
Product details
| Fuse Holder Type | Automotive Blade Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | ATO Series |
| Holder Terminals | Wire Leaded |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Fuse Size Held | ATO |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 913-008-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LITTELFUSE 913-008-001 Fuseholder, Panel Mount, 20A, ATO�, Black
Product details
| Fuse Holder Type | Automotive Blade Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | ATO Series |
| Holder Terminals | Wire Leaded |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Fuse Size Held | ATO |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 913-008-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Automotive Blade Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | ATO Series |
| Holder Terminals | Wire Leaded |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Fuse Size Held | ATO |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 913-008-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










