
LITTELFUSE 157.5701.5351 Fuse, Industrial / Power, Fork Lift Truck, 157.5700 Series, 35 A, 48 VDC, 20mm x 82mm x 10.5mm
LITTELFUSE 157.5701.5351 Fuse, Industrial / Power, Fork Lift Truck, 157.5700 Series, 35 A, 48 VDC, 20mm x 82mm x 10.5mm
Product details
| Voltage Rating V AC | - |
| Fuse Current | 35A |
| Fuse Size Imperial | 0.79" x 3.23" x 0.41" |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | 157.5700 Series |
| Voltage Rating V DC | 48VDC |
| Fuse Size Metric | 20mm x 82mm x 10.5mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 157.5701.5351 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $14.54
-70%$14.54
$4.36LITTELFUSE 157.5701.5351 Fuse, Industrial / Power, Fork Lift Truck, 157.5700 Series, 35 A, 48 VDC, 20mm x 82mm x 10.5mm
Product details
| Voltage Rating V AC | - |
| Fuse Current | 35A |
| Fuse Size Imperial | 0.79" x 3.23" x 0.41" |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | 157.5700 Series |
| Voltage Rating V DC | 48VDC |
| Fuse Size Metric | 20mm x 82mm x 10.5mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 157.5701.5351 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Voltage Rating V AC | - |
| Fuse Current | 35A |
| Fuse Size Imperial | 0.79" x 3.23" x 0.41" |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | 157.5700 Series |
| Voltage Rating V DC | 48VDC |
| Fuse Size Metric | 20mm x 82mm x 10.5mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 157.5701.5351 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










