LITTELFUSE 0451.125MRL FUSE, QUICK BLOW, SMD, 125MA
- 1.7R Nominal cold resistance
- -55 to 125°C Operating temperature range
Applications
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 300A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 125mA |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0451.125MRL |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
$2.49LITTELFUSE 0451.125MRL FUSE, QUICK BLOW, SMD, 125MA
- 1.7R Nominal cold resistance
Applications
Product details
| Fuse Case Style | SMD |
| Fuse Current | 125mA |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0451.125MRL |
Description
| Fuse Current | 125mA |