
LITTELFUSE 03455LF1H Fuseholder, Panel Mount, Shock Safe, 250V, 10A, 5 x 20mm, Solder / Quick Connect, Fingergrip Cap
LITTELFUSE 03455LF1H Fuseholder, Panel Mount, Shock Safe, 250V, 10A, 5 x 20mm, Solder / Quick Connect, Fingergrip Cap
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 10A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 345 Series |
| Holder Terminals | Quick Connect |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 5mm x 20mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03455LF1H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $9.01
-70%$9.01
$2.70LITTELFUSE 03455LF1H Fuseholder, Panel Mount, Shock Safe, 250V, 10A, 5 x 20mm, Solder / Quick Connect, Fingergrip Cap
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 10A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 345 Series |
| Holder Terminals | Quick Connect |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 5mm x 20mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03455LF1H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 10A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 345 Series |
| Holder Terminals | Quick Connect |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 5mm x 20mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03455LF1H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










