
LITTELFUSE 03420004H FUSE HOLDER, 6.3 X 32MM, PANEL MOUNT
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Product Range | 342 Series |
| Fuse Current | 20A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Holder Terminals | Solder Lug |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03420004H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $7.76
-70%$7.76
$2.33LITTELFUSE 03420004H FUSE HOLDER, 6.3 X 32MM, PANEL MOUNT
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Product Range | 342 Series |
| Fuse Current | 20A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Holder Terminals | Solder Lug |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03420004H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Product Range | 342 Series |
| Fuse Current | 20A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Holder Terminals | Solder Lug |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03420004H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










