
LITTELFUSE 03266.25HXP FUSE, CARTRIDGE, 6.25A, 6.3 X 32MM, SLOW BLOW
Product details
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 6.25A |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | Slo-Blo 326 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 400A |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03266.25HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.23
-70%$4.23
$1.27LITTELFUSE 03266.25HXP FUSE, CARTRIDGE, 6.25A, 6.3 X 32MM, SLOW BLOW
Product details
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 6.25A |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | Slo-Blo 326 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 400A |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03266.25HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 6.25A |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | Slo-Blo 326 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 400A |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03266.25HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










