LITTELFUSE 03266.25HXP FUSE, CARTRIDGE, 6.25A, 6.3 X 32MM, SLOW BLOW
HomeStore
This is a FUSE, CARTRIDGE, 6.25A, 6.3 X 32MM, SLOW BLOW product from LITTELFUSE with the model number 03266.25HXP
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 6.25A
Fuse Size Imperial 1/4" x 1-1/4"
Blow Characteristic Slow Blow
Product Range Slo-Blo 326 Series
Breaking Capacity Current AC 400A
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 03266.25HXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 6.25A
Blow Characteristic Slow Blow
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 03266.25HXP
Description
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 6.25A
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Part Number 03266.25HXP
LITTELFUSE 03266.25HXP FUSE, CARTRIDGE, 6.25A, 6.3 X 32MM, SLOW BLOW | Tanotis