LITTELFUSE 0259.125T Fuse, PCB Leaded, 125 mA, 125 VAC, Safe-T-Plus Series, 125 VDC, Fast Acting, Radial Leaded
HomeStore
This is a Fuse, PCB Leaded, 125 mA, 125 VAC, Safe-T-Plus Series, 125 VDC, Fast Acting, Radial Leaded product from LITTELFUSE with the model number 0259.125T
Product details
Fuse Case Style Radial Leaded
Voltage Rating V AC 125VAC
Fuse Current 125mA
Blow Characteristic Fast Acting
Product Range Safe-T-Plus Series
Breaking Capacity Current AC 50A
Breaking Capacity Current DC 300A
Voltage Rating V DC 125VDC
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0259.125T
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Fuse Case Style Radial Leaded
Voltage Rating V AC 125VAC
Fuse Current 125mA
Voltage Rating V DC 125VDC
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0259.125T
Description
Voltage Rating V AC 125VAC
Fuse Current 125mA
Voltage Rating V DC 125VDC
Part Number 0259.125T
LITTELFUSE 0259.125T Fuse, PCB Leaded, 125 mA, 125 VAC, Safe-T-Plus Series, 125 VDC, Fast Acting, Radial Leaded | Tanotis