LITTELFUSE 0251.062HAT1L Fuse, PCB Leaded, 62 mA, 125 V, PICO II 251 Series, 125 V, Very Fast Acting, Axial Leaded
HomeStore
This is a Fuse, PCB Leaded, 62 mA, 125 V, PICO II 251 Series, 125 V, Very Fast Acting, Axial Leaded product from LITTELFUSE with the model number 0251.062HAT1L
Product details
Fuse Current 62mA
Voltage Rating V AC 125V
Product Range PICO II 251 Series
Voltage Rating V DC 125V
Blow Characteristic Very Fast Acting
Fuse Case Style Axial Leaded
Breaking Capacity Current AC 50A
Breaking Capacity Current DC 300A
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0251.062HAT1L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Fuse Current 62mA
Voltage Rating V AC 125V
Voltage Rating V DC 125V
Fuse Case Style Axial Leaded
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0251.062HAT1L
Description
Fuse Current 62mA
Voltage Rating V AC 125V
Voltage Rating V DC 125V
Part Number 0251.062HAT1L
LITTELFUSE 0251.062HAT1L Fuse, PCB Leaded, 62 mA, 125 V, PICO II 251 Series, 125 V, Very Fast Acting, Axial Leaded | Tanotis