LITTELFUSE 015701.5DRT FUSE, W/ CLIP, 1.5A, SLOW BLOW, SMD
Product details
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 1.5A |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
| Voltage Rating V DC | 125VDC |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 015701.5DRT |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Fuse Current | 1.5A |
| Fuse Case Style | SMD |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 015701.5DRT |
Description
| Fuse Current | 1.5A |