
LAIRD TECHNOLOGIES 4633PA51H03937 Gasket, EMI Shielding, Bell, Fabric over Foam, 1 m x 7.6 mm x 2.5 mm, 110 dB
LAIRD TECHNOLOGIES 4633PA51H03937 Gasket, EMI Shielding, Bell, Fabric over Foam, 1 m x 7.6 mm x 2.5 mm, 110 dB
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | 51H Series |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
| Length | 1m |
| Width | 7.6mm |
| Depth | 2.5mm |
| Attenuation | 110dB |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | 4633PA51H03937 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $23.14
-70%$23.14
$6.94LAIRD TECHNOLOGIES 4633PA51H03937 Gasket, EMI Shielding, Bell, Fabric over Foam, 1 m x 7.6 mm x 2.5 mm, 110 dB
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | 51H Series |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
| Length | 1m |
| Width | 7.6mm |
| Depth | 2.5mm |
| Attenuation | 110dB |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | 4633PA51H03937 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Shielding Type | EMI Shielding |
| Product Range | 51H Series |
| Gasket Material | Fabric over Foam |
| Length | 1m |
| Width | 7.6mm |
| Depth | 2.5mm |
| Attenuation | 110dB |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | 4633PA51H03937 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











