
L-COM WPUSBAX-05M USB Cable Assembly, USB Type A Receptacle, USB Type A Plug, USB 2.0, 1.64 ft, 500 mm
L-COM WPUSBAX-05M USB Cable Assembly, USB Type A Receptacle, USB Type A Plug, USB 2.0, 1.64 ft, 500 mm
Product details
| Electronic Marking | - |
| Connector A | USB Type A Receptacle |
| Cable Length - Metric | 500mm |
| Connector B | USB Type A Plug |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | WPUSBAX Series |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Cable Length - Imperial | 1.64ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | WPUSBAX-05M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
L-COM WPUSBAX-05M USB Cable Assembly, USB Type A Receptacle, USB Type A Plug, USB 2.0, 1.64 ft, 500 mm
Product details
| Electronic Marking | - |
| Connector A | USB Type A Receptacle |
| Cable Length - Metric | 500mm |
| Connector B | USB Type A Plug |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | WPUSBAX Series |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Cable Length - Imperial | 1.64ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | WPUSBAX-05M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Electronic Marking | - |
| Connector A | USB Type A Receptacle |
| Cable Length - Metric | 500mm |
| Connector B | USB Type A Plug |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | WPUSBAX Series |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Cable Length - Imperial | 1.64ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | WPUSBAX-05M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










