L-COM UPMA5-05M Computer Cable, USB 2.0 A Socket, Panel Mount, IDC Socket, 4 Way, 1.64ft, 500mm, Grey
L-COM UPMA5-05M Computer Cable, USB 2.0 A Socket, Panel Mount, IDC Socket, 4 Way, 1.64ft, 500mm, Grey
- 30µ" Gold-plated contact
- Overall aluminized polyester shield with drain wire plus
Applications
Computers & Computer Peripherals, Test & Measurement
Product details
| Cable Length - Metric | 500mm |
| Connector Type B | IDC Socket, 4 Way |
| Jacket Colour | Grey |
| Connector Type A | USB 2.0 A Socket, Panel Mount |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 1.64ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | UPMA5-05M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
L-COM UPMA5-05M Computer Cable, USB 2.0 A Socket, Panel Mount, IDC Socket, 4 Way, 1.64ft, 500mm, Grey
- 30µ" Gold-plated contact
- Overall aluminized polyester shield with drain wire plus
Applications
Computers & Computer Peripherals, Test & Measurement
Product details
| Cable Length - Metric | 500mm |
| Connector Type B | IDC Socket, 4 Way |
| Jacket Colour | Grey |
| Connector Type A | USB 2.0 A Socket, Panel Mount |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 1.64ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | UPMA5-05M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 30µ" Gold-plated contact
- Overall aluminized polyester shield with drain wire plus
Applications
Computers & Computer Peripherals, Test & Measurement
Product details
| Cable Length - Metric | 500mm |
| Connector Type B | IDC Socket, 4 Way |
| Jacket Colour | Grey |
| Connector Type A | USB 2.0 A Socket, Panel Mount |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 1.64ft |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | UPMA5-05M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










