
L-COM U3A00057-03M U3A00057-03M USB Cable Type C Plug to Receptacle 300 mm 11.8 " 2.0 Black New
L-COM U3A00057-03M U3A00057-03M USB Cable Type C Plug to Receptacle 300 mm 11.8 " 2.0 Black New
- Fully shielded to provide maximum protection against EMI/RFI
- Type C female panel mount
- Gold plated connectors for repeated mating cycles
- Colour is black
- Fully moulded connectors provide excellent strain relief
Product details
| Connector to Connector | Type C Plug to Type C Receptacle |
| Cable Length - Metric | 300mm |
| Cable Length - Imperial | 11.8" |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Jacket Colour | Black |
| Electronic Marking | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | U3A00057-03M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $49.84
-70%$49.84
$14.95L-COM U3A00057-03M U3A00057-03M USB Cable Type C Plug to Receptacle 300 mm 11.8 " 2.0 Black New
- Fully shielded to provide maximum protection against EMI/RFI
- Type C female panel mount
- Gold plated connectors for repeated mating cycles
- Colour is black
- Fully moulded connectors provide excellent strain relief
Product details
| Connector to Connector | Type C Plug to Type C Receptacle |
| Cable Length - Metric | 300mm |
| Cable Length - Imperial | 11.8" |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Jacket Colour | Black |
| Electronic Marking | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | U3A00057-03M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Fully shielded to provide maximum protection against EMI/RFI
- Type C female panel mount
- Gold plated connectors for repeated mating cycles
- Colour is black
- Fully moulded connectors provide excellent strain relief
Product details
| Connector to Connector | Type C Plug to Type C Receptacle |
| Cable Length - Metric | 300mm |
| Cable Length - Imperial | 11.8" |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Jacket Colour | Black |
| Electronic Marking | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | L-COM |
| Part Number | U3A00057-03M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










