HAMMOND 1455N2201 Metallic Enclosure, 1455 Series, Extruded With Metal End Panels, Instrument, Aluminium, 53 mm
HomeStore
Product details
External Depth - Imperial 8.66"
Body Colour Natural
External Width - Metric 103mm
Enclosure Type Instrument
NEMA Rating -
External Height - Metric 53mm
External Height - Imperial 2.09"
External Width - Imperial 4.06"
Product Range 1455 Series
IP Rating -
External Depth - Metric 220mm
Brand HAMMOND
Part Number 1455N2201
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Body Colour Natural
External Width - Metric 103mm
Enclosure Type Instrument
NEMA Rating -
External Height - Metric 53mm
Product Range 1455 Series
IP Rating -
External Depth - Metric 220mm
Brand HAMMOND
Part Number 1455N2201
Quantity Each
External Width - Metric 103mm
External Height - Metric 53mm
External Depth - Metric 220mm
Part Number 1455N2201
HAMMOND 1455N2201 Metallic Enclosure, 1455 Series, Extruded With Metal End Panels, Instrument, Aluminium, 53 mm | Tanotis