SCHNEIDER ELECTRIC NSYTBS241910 Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 194 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 241 mm
HomeStore
This is a Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 194 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 241 mm product from SCHNEIDER ELECTRIC with the model number NSYTBS241910
Product details
Enclosure Type Multipurpose
Enclosure Material ABS
IP Rating IP66
NEMA Rating NEMA 4, 4X
External Height - Metric 241mm
External Width - Metric 194mm
External Depth - Metric 107mm
Body Colour Grey
External Height - Imperial 9.49"
External Width - Imperial 7.64"
External Depth - Imperial 4.21"
Product Range -
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number NSYTBS241910
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Enclosure Type Multipurpose
Enclosure Material ABS
IP Rating IP66
NEMA Rating NEMA 4, 4X
External Height - Metric 241mm
External Width - Metric 194mm
External Depth - Metric 107mm
Body Colour Grey
Product Range -
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number NSYTBS241910
Description
External Height - Metric 241mm
External Width - Metric 194mm
External Depth - Metric 107mm
Part Number NSYTBS241910
SCHNEIDER ELECTRIC NSYTBS241910 Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 194 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 241 mm | Tanotis