HAMMOND 1455J1202 Metallic Enclosure, 1455 Series, Extruded With Plastic End Panels, Instrument, Aluminium, 27 mm
HomeStore
Product details
External Depth - Imperial 4.72"
Body Colour Natural
External Width - Metric 78mm
Enclosure Type Instrument
NEMA Rating -
External Height - Metric 27mm
External Height - Imperial 1.06"
External Width - Imperial 3.07"
Product Range 1455 Series
IP Rating -
External Depth - Metric 120mm
Brand HAMMOND
Part Number 1455J1202
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Body Colour Natural
External Width - Metric 78mm
Enclosure Type Instrument
NEMA Rating -
External Height - Metric 27mm
Product Range 1455 Series
IP Rating -
External Depth - Metric 120mm
Brand HAMMOND
Part Number 1455J1202
Quantity Each
External Width - Metric 78mm
External Height - Metric 27mm
External Depth - Metric 120mm
Part Number 1455J1202
HAMMOND 1455J1202 Metallic Enclosure, 1455 Series, Extruded With Plastic End Panels, Instrument, Aluminium, 27 mm | Tanotis