Ferroxcube CST19/11/12-3S4 CST19/11/12-3S4 Ferrite Core Cylindrical 75 ohm 11.5 mm Length 10.6 ID 19 OD
- UL94V-0 Flammability
Industrial, RF Communications
| Outer Diameter | 19mm |
| Length | 11.5mm |
| Inner Diameter | 10.6mm |
| Frequency Min | - |
| Frequency Max | - |
| Impedance @ 100MHz | 75ohm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | FERROXCUBE |
| Part Number | CST19/11/12-3S4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- UL94V-0 Flammability
Industrial, RF Communications
| Outer Diameter | 19mm |
| Length | 11.5mm |
| Inner Diameter | 10.6mm |
| Frequency Min | - |
| Frequency Max | - |
| Impedance @ 100MHz | 75ohm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | FERROXCUBE |
| Quantity | Each |
Description
| Outer Diameter | 19mm |
| Length | 11.5mm |
| Inner Diameter | 10.6mm |
| Impedance @ 100MHz | 75ohm |