EPCOS B72210S0250K101 TVS Varistor, MOV, 25 V, 31 V, StandarD Series, 77 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
HomeStore
Product details
Operating Temperature Min -40°C
Clamping Voltage Vc Max 77V
Peak Surge Current @ 8/20µs 500A
Voltage Rating V DC 31V
Operating Temperature Max 85°C
Varistor Case Style Disc 10mm
Product Range StandarD Series
Automotive Qualification Standard -
Varistor Type Metal Oxide Varistor (MOV)
Peak Energy (10/1000uS) 3.7J
Voltage Rating V AC 25V
Other details
Brand EPCOS
Part Number B72210S0250K101
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Clamping Voltage Vc Max 77V
Voltage Rating V DC 31V
Operating Temperature Max 85°C
Varistor Case Style Disc 10mm
Product Range StandarD Series
Peak Energy (10/1000uS) 3.7J
Voltage Rating V AC 25V
Other details
Brand EPCOS
Part Number B72210S0250K101
Quantity Each
Clamping Voltage Vc Max 77V
Voltage Rating V DC 31V
Operating Temperature Max 85°C
Varistor Case Style Disc 10mm
Voltage Rating V AC 25V
Part Number B72210S0250K101
EPCOS B72210S0250K101 TVS Varistor, MOV, 25 V, 31 V, StandarD Series, 77 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV) | Tanotis