EBM-PAPST D4E146-LV19-14 Fan Blower, Centrifugal, 230 V, AC, 146 mm, 203 mm, 535 m³/h
HomeStore
This is a Fan Blower, Centrifugal, 230 V, AC, 146 mm, 203 mm, 535 m³/h product from EBM-PAPST with the model number D4E146-LV19-14
Product details
Blower Type Centrifugal
Supply Voltage 230V
Current Type AC
Fan Frame Size 146mm
External Depth 203mm
Flow Rate - Metric 535m³/h
Flow Rate - Imperial 315cu.ft/min
Noise Rating -
Bearing Type Ball
Power Connection Type Terminals
Product Range -
Other details
Brand EBM-PAPST
Part Number D4E146-LV19-14
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Operating Instructions EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Blower Type Centrifugal
Supply Voltage 230V
Current Type AC
Fan Frame Size 146mm
External Depth 203mm
Flow Rate - Metric 535m³/h
Noise Rating -
Bearing Type Ball
Product Range -
Other details
Brand EBM-PAPST
Part Number D4E146-LV19-14
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Supply Voltage 230V
Fan Frame Size 146mm
External Depth 203mm
Part Number D4E146-LV19-14
EBM-PAPST D4E146-LV19-14 Fan Blower, Centrifugal, 230 V, AC, 146 mm, 203 mm, 535 m³/h | Tanotis