EATON HEINEMANN AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2 CIRCUIT BREAKER, HYDROMAGNETIC, 1P, 250V, 25A
Product details
| Input Voltage VAC | 250V |
| Current Rating | 25A |
| Product Range | AMR Series |
| Interrupting Capacity | 10kA |
| Trip Time | 18s |
| Dielectric Strength | 2.5kV |
| No. of Poles | 1 Pole |
Other details
| Brand | EATON HEINEMANN |
| Part Number | AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$18.20EATON HEINEMANN AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2 CIRCUIT BREAKER, HYDROMAGNETIC, 1P, 250V, 25A
Product details
| Input Voltage VAC | 250V |
| Current Rating | 25A |
| Product Range | AMR Series |
| Trip Time | 18s |
| No. of Poles | 1 Pole |
Other details
| Brand | EATON HEINEMANN |
| Quantity | Each |
Description
| Input Voltage VAC | 250V |
| Current Rating | 25A |
| No. of Poles | 1 Pole |