EATON CUTLER HAMMER HMCP150T4C CIRCUIT BREAKER, 3 POLE, 150A
Product details
| Product Range | HMCP Series |
| Voltage Rating V AC | 600VAC |
| Voltage Rating V DC | 250VDC |
| Current Rating | 150A |
| No. of Poles | 3 Pole |
| Circuit Breaker Mounting | DIN Rail, Panel |
Other details
| Brand | EATON CUTLER HAMMER |
| Part Number | HMCP150T4C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$941.97EATON CUTLER HAMMER HMCP150T4C CIRCUIT BREAKER, 3 POLE, 150A
Product details
| Current Rating | 150A |
| No. of Poles | 3 Pole |
Other details
| Part Number | HMCP150T4C |
| Quantity | Each |
Description
| Current Rating | 150A |
| No. of Poles | 3 Pole |