EATON BUSSMANN ICL101D15MIC NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 10 ohm, 5 A, 15 mm Disc, ICL Series
HomeStore
Product details
Product Range: ICL Series
Disc Size: 15mm
Zero Power Resistance at 25°C: 10ohm
Approvals: -
Maximum Energy Rating at 25°C: -
Maximum Steady State Current at 25°C: 5A
Other details
Brand EATON BUSSMANN
Part Number ICL101D15MIC
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range: ICL Series
Disc Size: 15mm
Approvals: -
Other details
Brand EATON BUSSMANN
Part Number ICL101D15MIC
Disc Size: 15mm
Part Number ICL101D15MIC
EATON BUSSMANN ICL101D15MIC NTC Thermistor, In-Rush Current Limiting, 10 ohm, 5 A, 15 mm Disc, ICL Series | Tanotis