COILCRAFT XAL1010-451MED Surface Mount Power Inductor, XAL1010 Series, 450 nH, 53 A, 70.5 A, Shielded, 720 �ohm
Applications
Automotive
Product details
Power Inductor Case 11.3mm x 10mm x 10mm
DC Resistance Max 720�ohm
Saturation Current (Isat) 70.5A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance � 20%
Product Range XAL1010 Series
RMS Current (Irms) 53A
Inductance 450nH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number XAL1010-451MED
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max 720�ohm
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance � 20%
Product Range XAL1010 Series
RMS Current (Irms) 53A
Inductance 450nH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number XAL1010-451MED
Description
Inductance Tolerance � 20%
RMS Current (Irms) 53A
Inductance 450nH
Part Number XAL1010-451MED
COILCRAFT XAL1010-451MED Surface Mount Power Inductor, XAL1010 Series, 450 nH, 53 A, 70.5 A, Shielded, 720 �ohm | Tanotis