COILCRAFT SER2915H-103KL Surface Mount Power Inductor, SER2900 Series, 10 µH, 30 A, 18 A, Shielded, 2050 µohm
Applications
Automotive
Product details
| Power Inductor Case | 27.9mm x 19.8mm x 15.36mm |
| DC Resistance Max | 0.00205ohm |
| Saturation Current (Isat) | 18A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | SER2900 Series |
| RMS Current (Irms) | 30A |
| Inductance | 10µH |
| Inductor Construction | Shielded |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
| Part Number | SER2915H-103KL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Applications
Automotive
Product details
| Packaging | Each |
| RMS Current (Irms) | 30A |
| Inductance | 10µH |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
| Quantity | Each |
Description
| RMS Current (Irms) | 30A |
| Inductance | 10µH |