COILCRAFT LPS6235-104MRB Surface Mount Power Inductor, LPS6235 Series, 100 µH, 700 mA, 520 mA, Shielded, 0.375 ohm
HomeStore
Applications
Automotive
Product details
Power Inductor Case 6mm x 6mm x 3.5mm
DC Resistance Max 0.375ohm
Saturation Current (Isat) 520mA
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 20%
Product Range LPS6235 Series
RMS Current (Irms) 700mA
Inductance 100µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPS6235-104MRB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max 0.375ohm
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 20%
Product Range LPS6235 Series
RMS Current (Irms) 700mA
Inductance 100µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPS6235-104MRB
Description
DC Resistance Max 0.375ohm
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 700mA
Inductance 100µH
Part Number LPS6235-104MRB
COILCRAFT LPS6235-104MRB Surface Mount Power Inductor, LPS6235 Series, 100 µH, 700 mA, 520 mA, Shielded, 0.375 ohm | Tanotis