COILCRAFT 1812SMS-39NGLC Air Core Inductor, 39 nH, 3 A, Midi Spring Series, � 2%, 4.95mm x 3.56mm x 4.2mm, 4400 �ohm
Applications
Automotive
Product details
Self Resonant Frequency Min 2.1GHz
DC Resistance Max 0.0044ohm
Packaging Cut Tape
Air Core Inductor Case 4.95mm x 3.56mm x 4.2mm
Inductance Tolerance � 2%
Product Range Midi Spring Series
RMS Current (Irms) 3A
Inductance 39nH
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number 1812SMS-39NGLC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max 0.0044ohm
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance � 2%
RMS Current (Irms) 3A
Inductance 39nH
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number 1812SMS-39NGLC
Description
DC Resistance Max 0.0044ohm
Inductance Tolerance � 2%
RMS Current (Irms) 3A
Inductance 39nH
Part Number 1812SMS-39NGLC
COILCRAFT 1812SMS-39NGLC Air Core Inductor, 39 nH, 3 A, Midi Spring Series, � 2%, 4.95mm x 3.56mm x 4.2mm, 4400 �ohm | Tanotis