COILCRAFT 1111SQ-27NJEB Air Core Inductor, Square, 27 nH, 5.5 A, 1111SQ Series, ± 5%, 2.67mm x 2.67mm x 2.79mm, 8100 µohm
HomeStore
This is a Air Core Inductor, Square, 27 nH, 5.5 A, 1111SQ Series, ± 5%, 2.67mm x 2.67mm x 2.79mm, 8100 µohm product from COILCRAFT with the model number 1111SQ-27NJEB
Product details
Inductance 27nH
RMS Current (Irms) 5.5A
Product Range 1111SQ Series
Inductance Tolerance ± 5%
Air Core Inductor Case 2.67mm x 2.67mm x 2.79mm
DC Resistance Max 0.0081ohm
Self Resonant Frequency Min 2.6GHz
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number 1111SQ-27NJEB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance 27nH
RMS Current (Irms) 5.5A
Product Range 1111SQ Series
Inductance Tolerance ± 5%
DC Resistance Max 0.0081ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number 1111SQ-27NJEB
Description
Inductance 27nH
RMS Current (Irms) 5.5A
Inductance Tolerance ± 5%
DC Resistance Max 0.0081ohm
Part Number 1111SQ-27NJEB
COILCRAFT 1111SQ-27NJEB Air Core Inductor, Square, 27 nH, 5.5 A, 1111SQ Series, ± 5%, 2.67mm x 2.67mm x 2.79mm, 8100 µohm | Tanotis