CGS - TE Connectivity TE150B1R5J Resistor 1.5 ohm 150 W ± 5% Solder Lug
HomeStore
  • Flameproof construction, UL94V coating
  • Operating temperature range from -55 to +155°C
  • 3 x rated power / 5 seconds short term overload
  • Dielectric strength of 2500VAC minimum
  • Insulation resistance of 20Mohm minimum at 500VDC
  • With bracket (standard) mounting
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number TE150B1R5J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number TE150B1R5J
Description
Part Number TE150B1R5J
CGS - TE Connectivity TE150B1R5J Resistor 1.5 ohm 150 W ± 5% Solder Lug | Tanotis