CGS - TE CONNECTIVITY SQMR7470RJ Through Hole Resistor, 470 ohm, 500 V, Radial Leaded, 7 W, ± 5%, SQ Series
Product details
| Temperature Coefficient | ± 300ppm/°C |
| Power Rating | 7W |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 470ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Product Range | SQ Series |
| Resistor Case Style | Radial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
Other details
| Brand | CGS - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | SQMR7470RJ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Power Rating | 7W |
| Resistance | 470ohm |
| Product Range | SQ Series |
| Voltage Rating | 500V |
Other details
| Part Number | SQMR7470RJ |
| Quantity | Each |
Description
| Power Rating | 7W |
| Resistance | 470ohm |
| Voltage Rating | 500V |