CGS - TE CONNECTIVITY RLC73K2BR124FTDF SMD Current Sense Resistor, 0.124 ohm, RLC73 Series, 1206 [3216 Metric], 250 mW, ± 1%, Thick Film
HomeStore
Product details
Resistance: 0.124ohm
Product Range: RLC73 Series
Resistor Case / Package: 1206 [3216 Metric]
Power Rating: 250mW
Resistance Tolerance: ± 1%
Resistor Technology: Thick Film
Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C
Product Length: 3.1mm
Product Width: 1.55mm
Product Height: 0.55mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 155°C
Qualification: -
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number RLC73K2BR124FTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance: 0.124ohm
Product Range: RLC73 Series
Power Rating: 250mW
Resistance Tolerance: ± 1%
Product Length: 3.1mm
Product Width: 1.55mm
Product Height: 0.55mm
Qualification: -
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number RLC73K2BR124FTDF
Resistance: 0.124ohm
Power Rating: 250mW
Resistance Tolerance: ± 1%
Product Length: 3.1mm
Product Width: 1.55mm
Product Height: 0.55mm
Part Number RLC73K2BR124FTDF
CGS - TE CONNECTIVITY RLC73K2BR124FTDF SMD Current Sense Resistor, 0.124 ohm, RLC73 Series, 1206 [3216 Metric], 250 mW, ± 1%, Thick Film | Tanotis